„UŚMIECH NA ŚWIĘTA” 2021

Już niebawem ŚWIĘTA 🌲❄️⛄️❄️🌲a co za tym idzie rodzina 👩‍👧👩‍👩‍👧‍👧, zapachy 👃, smaki 👄, uśmiechy 😍, prezenty 💝Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia co my 😢😢😢.

Dlatego społeczność naszej Szkoły w Zgorzelcu jak co roku organizuje akcje „UŚMIECH NA ŚWIETA” 😍🌲😍🌲😍

W tym roku postanowiliśmy podarować uśmiech dzieciom z Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Niemowlęcym naszego zgorzeleckiego szpitala. Pobyt dziecka w szpitalu to sytuacja wyjątkowo trudna – zarówno dla dziecka, jak też jego rodziców czy opiekunów. Szpital, białe fartuchy, aparatura medyczna, niejednokrotnie ból – to wszystko budzi w dziecku lęk. Strach potęguje się w sytuacji, gdy maluch nie wie lub nie rozumie, co się wokół niego dzieje
i dodatkowo jest pozbawiony obecności osób bliskich. Traci wówczas poczucie bezpieczeństwa, przeżywa silny stres utrudniający leczenie i powrót do zdrowia.

Bardzo chcielibyśmy zminimalizować ten wstrząs dlatego też odbyliśmy rozmowę z pracownikami oddziału i przygotowaliśmy listę rzeczy, które być może pomogą w tym:

🌲 CHOINKA ⭐️🌟 OZDOBY ŚWIĄTECZNE (bombki, światełka, łańcuchy) 🖍✏️ KREDKI 📚📖 MALOWANKI, KSIĄŻECZKI🍭🍬🍫 CUKIERKI, CZEKOLADY
Uczniowie naszej szkoły w Zgorzelcu dodatkowo postanowili wykonać SZOPKĘ ŚWIĄTECZNĄ.

Jeśli wśród Państwa znajdzie się ktoś, kto chciałby nam pomóc w tym przedsięwzięciu będziemy szczęśliwi 🙂

Od kiedy mamy w szkole taką świąteczna tradycję wielokrotnie słyszę jak to uczniowie po powrocie z ferii wymieniają się wspomnieniami …” nie ma nic piękniejszego, kiedy zasiadasz do stołu z bliskimi, podskakują obok ciebie twoje pociechy … a do ciebie ni stąd ni zowąd dociera myśl, nieopisane ciepło, oraz uśmiech, który mówi tylko o tym, że tam gdzieś jakieś dziecko, które nawet nie wie o twoim istnieniu uśmiecha się przez łzy właśnie dzięki TOBIE”… wierzcie 🙂 nie trzeba żadnych innych prezentów te są bezcenne !!!

Wszystko co chcielibyście podarować możecie przynieść do szkolnego sekretariatu lub pozostawiać na portierni budynku przy ul Armii Krajowej 13 w Zgorzelcu.
W tygodniu od 9.00-19.00 oraz w sobotę i niedzielę od 9.00 -do 14.00.

Słodycze chcielibyśmy przekazać dzieciom jeszcze na MIKOŁAJA 🙂

BO !!! POMAGANIE JEST PROSTE !!!!

Szkoły Medyczne Awangarda w Zgorzelcu

ul. Armii Krajowej 13, 59-900 Zgorzelec

tel. 731 133 444

zgorzelec@awangarda.edu.pl